هزینه کرایه ماشین باربری چگونه محاسبه میشود؟

هزینه کرایه ماشین باربری چگونه محاسبه میشود؟

بیرون شهری, درون شهریدر 1400-02-05
5
(1)

حمل و نقل اثاثیه و بار های سنگین، مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی است. شما علاوه بر اینکه می‌بایست کار بسته بندی را به درستی انجام دهید، بلکه مسئولیت هماهنگی با راننده، انتخاب وسیله درست، بار زدن محموله، تسویه حساب، انتخاب مسیر درست و … نیز با شما خواهد بود. به همین جهت، یکی از بهترین و راحت‌ترین گزینه‌ها برای حمل بار، کمک گرفتن از یک شرکت باربری مطمئن است. هزینه حمل بار، تا حد زیادی به هزینه کرایه ماشین (باربری) بستگی دارد. زمانی که برای حمل بارتان از یک خاور استفاده کنید، در نهایت تفاوت هزینه حمل بار شما در مقایسه با محموله‌ای که با چندین وانت بار جا به جا شده، کمتر خواهد بود. به همین دلیل، بهتر است با تمام عواملی که بر روی هزینه بار تاثیر می‌گذارند، به خوبی آشنا شوید. در این صفحه، تلاش ما بر این است تا شما را با تعرفه های باربری و هزینه کرایه ماشین (باربری) آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

در هر خدماتی، ارائه قیمت مناسب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های یک کاربر بوده؛ در این مقاله به طور خلاصه برخی از معیارهای مهمی که در محاسبه قیمت باربری ( کرایه ماشین) تاثیر دارد، ذکر میکنیم.

مسافت-طی-شده-باربری

مسافت طی شده

مسافت طی شده توسط یک راننده میتواند یکی از مهم‌ترین ملاک‌هایی باشد برای محاسبه قیمت باربری (کرایه ماشین)، عومل دیگری وجود دارد که در زیر مجموعه این ملاک قرار دارد و میتواند تاثیر گذار باشد:

 • ترافیک جاده
 • وضعیت آب و هوا
 • تعطیلات
 • و …

وزن-کالا-باربری

تناژ کالا

وزن کالا نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که تاثیر مستقیم بر قیمت باربری (کرایه ماشین) دارد؛ 2 تن باری که از تهران تا قزوین میرود کرایه‌اش با ۲.۵ تن فرق خواهد کرد. تناژ کالا باعث ایجاد تنوع ماشین‌ها (سبک و سنگین) میشود در نتیجه هزینه ماشین هم مازاد بر تناژ کالا اضافه میشود. ( در ادامه به توضیح بیشتری راجب ماشین‌ها خواهیم پرداخت).

نوع ماشین

در حوزه باربری با توجه به اینکه تنوع کالا بالا میباشد و مقدار کالا نیز متغیر، ماشین‌های مختلفی برای جواب نیازها تولید شده است، که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

نیسان:

نوعی ماشین که عمدتا برای خورده بارها مورد کار قرار میگیرد و مقدار تناژی که برای آن مجاز میباشد ۱.۵ تن میباشد.

خاور:

خاور میتواند بارهای مختلفی را حمل کند و حداکثر باری که مجاز به بارگیری میباشد ۴.۵ تن میباشد. ( اطلاعات بیشتر در صفحه خدمات )

بادسان 608:

از خانواده خاور میباشد اما با اتاقی بزرگتر و مقدار تناژی که میتواند بارگیری کند ۲.۵ تن میباشد.

بادسان 808:

از خانواده خاور میباشد اما با اتاقی بزرگتر و مقدار تناژی که میتواند بارگیری کند ۴.۵ تن میباشد.

911:

نوعی ماشین مابین خاور و ۶ چرخ میباشد که ظرقیت بارگیری آن ۵.۵ تن میباشد.

تک:

کامیون ۶ چرخ که ظرفیت بارگیری آن ۱۰ تن میباشد.

جفت:

کامیون ۱۰ چرخ که ظرفیت بارگیری آن ۱۵ تن میباشد.

تریلی کفی، بغلدار، ترانزیت چادری:

ظرفیت این ۳ نوع ماشین تا ۲۲ تن میباشد.

غیر از از این ۳ عامل عوامل دیگری بر اضافه شدن کرایه تاثیر گذار میباشد من جمله هزینه بارگیری، هزینه کارگران ( اگر برای بارگیری گرفته شوند).

بهترین روش برای پرداختن کمترین قیمت برای ارسال بار، همکاری مستمر با یک شرکت حمل و نقل میباشد.

عوامل موثر در هزینه کرایه ماشین باربری

عوامل موثر در هزینه کرایه ماشین باربری

وسیله نقلیه‌ای که برای ارسال بار شما انتخاب می‌شود، به حجم و تناژ بارتان مرتبط است. از طرفی، مسیر حمل بار باید مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود که برای ارسال، بهتر از چه نوع ماشین و در چه تعدادی فرستاده شود.

در صورتی که حجم بار زیاد بوده و مسیر هموار است، با انتخاب وسایل باربری بزرگ مانند خاور، می‌توان در هزینه کرایه ماشین (باربری)، تا حد زیادی صرفه جویی کرد. همچنین در برخی مواقع، با اینکه حجم بار زیاد است، اما به دلیل شرایط یا مشخصات مسیر، کارشناسان لازم می‌دانند که محموله با استفاده از چند ماشین سبک‌تر جا به جا شود تا امنیت آن حفظ شود.

سختی مسیر نیز جزو عواملی است که باعث افزایش هزینه کرایه ماشین می‌شود. از آن جایی که در مسیر های سخت و ناهموار، احتمال آسیب به وسیله نقلیه یا طولانی شدن مدت زمان رسیدن به مقصد افزایش یابد، هزینه کرایه ماشین نیز متفاوت از زمانی محاسبه می‌شود که مسیر هموار و امن است.

خدمات شرکت های باربری

خدمات شرکت های باربری - هزینه کرایه ماشین

هر شرکت باربری، بسته به نوع حمل و نقل درون شهری و برون شهری، خدمات خاصی را ارائه می‌دهد. ممکن است این خدمات با خدمات شرکت های دیگر اشتراک داشته باشند اما از نظر کیفیت، تفاوت هایی وجود دارد. به طور مثال، در عملیات بسته بندی، ممکن است یک شرکت باربری استاندارد‌ها را کاملا رعایت کرده و از جدید‌ترین ابزار‌ها و متد روز دنیا استفاده کند، و در مقابل، شرکت باربری خاصی چنین نباشد و با ضعف در قسمت بسته بندی، باعث خسارت دیدن بار شود.

به طور کلی، خدماتی که شرکت های باربری موظف به انجام آن‌ها هستند، در بخش‌های زیر خلاصه می‌شود:

 • بسته بندی محموله؛
 • صدور بارنامه و بیمه نامه؛
 • هماهنگی با راننده؛
 • انتخاب ماشین متناسب با نوع و حجم بار؛
 • ارزیابی و انتخاب مسیر های بهینه و امن؛
 • اطلاع از ترافیک و هموار بودن مسیر؛
 • انتخاب نوع بیمه متناسب با محموله؛
 • هماهنگی با مقصد/گیرنده؛
 • برآورد هزینه‌ها و اطلاع آن به مشتری؛
 • انجام هماهنگی های لازم با کارگران حمل بار، مشتری، راننده و تمام کسانی که به حمل بار مرتبط هستند.

وظایف شرکت باربری

شرکت‌های باربری در کنار خدماتی که می‌بایست انجام دهند، وظایفی نیز بر عهده دارند. فرض کنید قصد دارید برای ارسال بار به شهرستان یا هر نقطه‌ای از ایران، به یک شرکت باربری مراجعه کنید؛ اما مطمئن نیستید که شرکت باربری، چه نکات و مواردی را باید رعایت کند. آگاهی از وظایف شرکت باربری، به شما کمک می‌کند تا با حق و حقوق خود و نحوه ارسال با باربری، بهتر آشنا شده و راحت‌تر اعتماد کنید.

برخی از وظایف شرکت‌های باربری به شرح زیر است:

 • بررسی حفظ کیفیت در تمام مراحل باربری؛
 • در صورت درخواست مشتری، خدماتی نظیر بسته بندی، حمل بار و … را انجام دهند؛
 • تضمین سلامت بار و محموله با ارائه بیمه های مختلف و پرداخت خسارت در صورتی که آسیب وارد شده، به دلیل حوادث طبیعی یا اشتباه کارکنان شرکت باشد؛
 • استفاده از جدید‌ترین ابزار‌ها و متد بسته بندی؛
 • سرعت بخشیدن به عملیات باربری و در عین حال، تضمین سلامت و کیفیت بار؛
 • استخدام و به کارگیری کارکنان حرفه‌ای و دلسوز؛
 • ارائه تعرفه های معقول و متناسب با توانایی مالی مشتریان؛
 • ارائه مشاوره به مشتریان جهت انتخاب گزینه‌های بهتر برای حمل بار؛
 • به کارگیری بهترین وسایل نقلیه که متناسب با نوع مسیر و بار هستند.

تعرفه های شرکت باربری

تعرفه های شرکت باربری - هزینه کرایه ماشین

تعرفه حمل بار، به عوامل و شرایط زیادی بستگی دارد. هر شرکت باربری، بسته به اینکه چه خدماتی را با چه کیفیتی ارائه می‌دهد، تعرفه کمی‌ متفاوت نسبت به شرکت های دیگر دارد. عواملی نظیر طول مسیر، نوع و تعداد ماشین های حمل بار، نوع بار (پر خطر، آسیب پذیر یا معمولی بودن)، اجرت راننده، بیمه بودن یا نبودن بار، بسته بندی، تعداد کارگران حمل بار، حمل بار های خاص و سنگین، تعداد طبقات و… بر روی هزینه نهایی حمل بار، تاثیر می‌گذارند.

بیشتر این موارد، توسط بخشنامه های صادر شده اتحادیه باربری مشخص می‌شوند. جهت اطلاع هزینه حمل بار و تعرفه‌ها، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

یادتان باشد که شما پس از پرداخت هزینه هایی که در بارنامه قید شده‌اند، نیازی به پرداخت بیشتر ندارید. بنابراین، چنانچه تمام شرایط را با کارشناسان در میان گذاشته‌اید و هزینه را پرداخت کرد اید، اگر راننده یا کارگران حمل بار از شما درخواست مبلغ اضافی داشتند، می‌بایست این موضوع را با کارشناسان در میان بگذارید.

ممکن است چنین مواردی برای شما پیش بیاید. به عنوان مثال، ممکن است برای اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل، با شرکت باربری تماس گرفته باشید اما یادتان رفته که قید کنید وسایل سنگین مانند پیانو و… دارید. با توجه به اینکه حمل چنین وسایلی تعرفه جداگانه دارند، احتمال اینکه کارگران حمل بار از حمل آن اجتناب کرده یا برای آن دستمزد جداگانه درخواست کنند وجود دارد. با تماس با کارشناسان، می‌توانید از تعرفه دقیق حمل بار های خاص مطلع شده و آن را پرداخت کنید.

قیمت باربری تهران

قیمت باربری تهران - هزینه کرایه ماشین

قیمت باربری تهران و تعرفه های مربوط به آن، توسط اتحادیه باربری تهران مشخص می‌شود. نرخ باربری، مربوط به نحوه ارسال با باربری و هزینه های بسته بندی و حمل بار می‌شود. به طور مثال، ساعت کار کردن کارگران و تعداد آن‌ها، مسیر طی شده توسط ماشین حمل بار، مسیر طی شده برای جا به جایی بار از اتومبیل به سمت مقصد، هزینه کارتن و بسته بندی بار، اجرتی که راننده در نظر می‌گیرد، تعداد ماشین های باربری و … در هزینه کلی موثر هستند.

در صورتی که با نرخ و تعرفه های اتحادیه تهران آشنا نیستید، با تماس با کارشناسان ما، می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید. کارشناسان ما با بررسی مشخصات محصول و نوع بار شما، هزینه تمام شده را به شما اعلام کرده و در صورت رضایت، می‌توانید هماهنگی های لازم جهت ارسال بار را انجام دهید.

تعرفه کرایه ماشین باربری بین شهری

تعرفه کرایه ماشین باربری بین شهری - هزینه کرایه ماشین

در باربری بین شهری، نسبت به باربری درون شهری، مسیر طولانی تری طی می‌شود و سختی مسیر نیز معمولا بیشتر است. به همین جهت، معمولا هزینه های باربری بین شهری بیشتر از باربری درون شهری است.

در باربری بین شهری، اگر تناژ یا حجم بار زیاد باشد، معمولا از ماشین های سنگین و مقاومی که ‌توانایی حمل بار به صورت امن را دارند، استفاده می‌کنند. کرایه ماشین در چنین شرایطی، به شرایط مسیر و شرایط جوی بستگی دارد. هر چه این موارد نا مساعد‌تر باشند، هزینه کرایه ماشین (باربری) بین شهری افزایش می‌یابد.

همچنین، ممکن است مراجعه کننده نوع خاصی از وسیله نقلیه را برای حمل محموله خود انتخاب کند که باعث افزایش یا کاهش هزینه کرایه ماشین شود.

اجرت رانندگان نیز یکی از مواردی است که در کنار کرایه ماشین لحاظ می‌شود و برای مسیر‌ها و شرایط آب و هوایی مختلف، متفاوت است.

تعرفه کرایه خاور برای حمل بار

تعرفه کرایه خاور برای حمل بار - هزینه کرایه ماشین

خاور یکی از متداول‌ترین ماشین‌ها برای حمل بار بین شهری است. تعرفه کرایه خاور به حجم بار و تناژ آن، نوع بار، نحوه بارگیری، محل بارگیری، مقصد، شرایط جاده و مسیر، وضعیت آب و هوا، تعرفه راننده و عواملی ازین دست، بستگی دارد.

معمولا کرایه خاور بیشتر از کرایه سایر وسایل نقلیه است؛ اما اگر تناژ یا حجم بار زیاد باشد، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است. جهت اطلاع از جدید‌ترین تعرفه های کرایه خاور یا وسایل نقلیه دیگر، بهتر است دو روز قبل از بارگیری، با کارشناسان شرکت باربری دنیا کوثر تماس حاصل فرمایید و نرخ های جدید را جویا شوید.

هزینه وانت بار بین شهری

در صورتی که قصد ارسال بار بین شهری را دارید و حجم بار شما نسبتا کم است، می‌توانید وانت بار را انتخاب کنید. هزینه وانت بار نیز به عواملی چون سختی مسیر، طول مسیر، مبدا و مقصد و… بستگی دارد. برای اطلاع از جدید‌ترین تعرفه های کرایه وانت بار برای حمل بار بین شهری، بهتر است دو الی سه روز قبل از ارسال، با شرکت باربری مربوطه، تماس حاصل فرمایید.

هزینه کرایه ماشین برای حمل اثاثیه منزل

هزینه کرایه ماشین برای حمل اثاثیه منزل

برای حمل اثاثیه منزل، معمولا از ماشین هایی مانند خاور استفاده می‌کنند، مگر اینکه مسیر مبدا یا مقصد، از نظر عرضی بسیار کوچک بوده یا حجم بار کم باشد. در این صورت، از وانت بار یا وسایل نقلیه دیگر استفاده می‌کنند.

نوع ماشین یا ماشین هایی که برای حمل اثاثیه استفاده می‌شود، زمان حمل بار، هزینه سوخت ماشین و مواردی از این دست، در هزینه کرایه ماشین نقش دارند. با تماس با کارشناسان ما، می‌توانید بهترین گزینه‌ای که مقرون به صرفه‌تر نیز می‌باشد را برای حمل اثاثیه منزل، انتخاب کنید.

هزینه کرایه ماشین در داخل محدوده

از آنجایی که مسیر های داخل محدوده شهری هموار‌تر هستند، سختی مسیر و اصطکاک ماشین در آن‌ها نسبتا کمتر است و به دلیل کوتاه بودن مسیر، زمان صرف شده برای حمل بار نیز کمتر خواهد بود.

اما گاهی اوقات شرایطی مانند، دسترسی نداشتن مقصد با ماشین یا وجود ترافیک سنگین در محدوده مقصد، باعث می‌شود زمان حمل بار افزایش یابد. کلان شهر هایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و … معمولا ترافیک سنگینی دارند. بنابراین، برای محاسبه کرایه ماشین در داخل محدوده شهری، می‌بایست عوامل زیادی نظیر ترافیک و … را مد نظر قرار داد.

هزینه کرایه ماشین در خارج از محدوده

هزینه کرایه ماشین در خارج از محدوده

خارج از محدوده شهری نیز معمولا به دلیل سخت‌تر و طولانی بودن مسیر، باعث اصطکاک وسیله نقلیه می‌شود و طول عمر آن را کمتر می‌کند. به همین دلیل، کرایه ماشین برای مقاصد خارج از محدوده شهری، کمی‌گران‌تر از کرایه ماشین برای محدوده داخل شهری است.

خدمات باربری دنیا کوثر

خدمات باربری دنیا کوثر - هزینه کرایه ماشین

حمل بار، چه به صورت محموله های زیاد باشد و چه به صورت اثاثیه منزل، همیشه چالش برانگیز و طاقت فرساست. برای یک مورد اسباب کشی ساده، می‌بایست هماهنگی های زیادی بین کارگران حمل بار، رانندگان، شرکت بیمه و … انجام شود.

به همین دلیل، یکی از بهترین و سریع‌ترین گزینه‌ها برای حمل بار، مراجعه به شرکت حمل بار می‌باشد. شما با تماس با کارشناسان و پر کردن فرم اطلاعات، تمام کار را به افراد ماهر دیگر واگذار می‌کنید و با خیال راحت، به سراغ کارهای دیگرتان می‌روید.

شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، با بیشتر از 30 سال تجربه در زمینه حمل و نقل درون شهری و بین شهری، مفتخر است تا در خدمت شما عزیزان باشد. برای استعلام جدید‌ترین تعرفه های اتحادیه باربری و هزینه تمام شده برای محموله خود، می‌توانید با مراجعه صفحه تماس با ما، از طریق یکی از راه های ارتباطی، با ما در تماس باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

  namadak donyakosar

  راه های ارتباطی