نحوه ارسال با باربری

نحوه ارسال با باربری

بیرون شهری, درون شهریدر 1400-08-18
0
(0)

باربری یکی از روش‌های ارسال بار و کالا به شهرهای دیگر است. بیشتر کالاهایی که با باربری ارسال می‌شوند سنگین و حجیم هستند. کالاهایی که هزینه ارسال آن‌ها کم‌تر از ۲۰۰ هزار تومان باشد، پرداخت هزینه به صورت پس کرایه است یعنی کرایه بار در شهر مقصد باید پرداخت شود. نحوه ارسال با باربری به این صورت است که بعد از بسته‌بندی کالا به باربری برده می‌شود و تحویل باربری داده خواهد شد. سپس با ماشین‌ باربری، کالا را به شهر مورد نظر ارسال خواهد کرد. همچنین به دلیل اهمیت امنیت و سلامت بار برای صاحبان بار، نحوه ارسال نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. از این رو در این مقاله علاوه بر ارائه اطلاعات درباره نحوه ارسال با باربری، یکی از معتبرترین و باتجربه‌ترین شرکت‌های باربری را به شما معرفی خواهیم کرد.

ارسال بار با باربری

ارسال بار با باربری - نحوه ارسال با باربری

ارسال با باربری یکی از راه‌هایی است که می‌توانید کالاها را با آن به شهرستان ارسال کنید. برای کالاهای سنگین ارسال با باربری بسیار مقرون به صرفه‌تر از ارسال با پست یا تیپاکس است. زمانی که وزن کالای ارسالی شما زیاد باشد بهترین روش، ارسال با باربری است برای مثال، بسته ۵۰ یا ۶۰ کیلویی باید با باربری ارسال شود. لازم به ذکر است که باربری به صورت شهر به شهر است پس شهری که باید کالا به آن ارسال شود باربری داشته باشد.

روش‌های ارسال بار با باربری

روش‌های ارسال بار با باربری - نحوه ارسال با باربری

ارسال بار با باربری از متداول‌ترین راه‌های ارسال بار و کالا به شهرهای دیگر است. ارسال بار با باربری به دو دسته حمل و نقل جاده‌ای و حمل و نقل شهری تقسیم می‌شود. نحوه ارسال با باربری در هر دوی این روش‌ها با ماشین‌های باربری مانند وانت، کامیون، تریلی و … انجام می‌شود. در این روش‌ها دقت بار زدن و سرعت ارسال بسیار بالا است.

در حمل و نقل شهری ارسال وجابه‌جایی کالاها در سطح شهر صورت می‌گیرد. در این روش از کامیون‌های کوچک و وانت استفاده بیشتری می‌شود.

ارسال سریع بار

ارسال سریع بار - نحوه ارسال با باربری

اگر قصد دارید بار خود را سریع ارسال کنید دنیا کوثر گزینه مناسبی برای باربری تهران به شهرهای مختلف است. ارسال سریع بار با بهترین و نازل‌ترین قیمت در شرکت حمل و نقل دنیا کوثر میسر است.

تحویل بار با پیک

تحویل بار با پیک - نحوه ارسال با باربری

شرکت حمل و نقل دنیا کوثر بنا به خواسته مشتری و امکان‌پذیر بودن، می‌تواند بار را با پیک برای مشتری ارسال کند. این کار باعث کمتر تلف شدن وقت مشتری شود.

قوانین ارسال بار با باربری

قوانین ارسال بار با باربری - نحوه ارسال با باربری

سالانه تعداد زیادی بار در زمینه کشاورزی، صنعتی، بار ترافیکی و … مختلف به سراسر کشور ارسال می‌شود. در حقیقت حمل و نقل زیربنای رونق سیستم تولید، مصرف، صادرات و واردات هر کشور است. از این رو اداره راه و ترابری و اتحادیه موسسات باربری به منظور توسعه و پیشرفت در زمینه حمل و نقل اصول و مقرراتی وضع کردند. هدف از وضع این قوانین و مقررات رعایت و حفظ حقوق کارکنان شرکت‌های باربری، مشتریان و همچنین نحوه ارسال با باربری و محاسبه هزینه باربری می‌باشد. برخی از این قوانین عبارتند از:

 • حمل و نقل داخلی باید به گونه‌ایی انجام شود که مطابق با قوانین، بارنامه‌ایی مختص به آن صادر شود. تمامی بارنامه‌های صادر شده از طرف کمپانی‌های حمل و نقل می‌بایست کامل باشند. همچنین باید تمامی توافقات صورت گرفته بین مشتری و کارفرما در قرارداد درج شود.
 • بارگیری و تخلیه بار می‌تواند در محل‌های مختلف از جمله بنادر،گمرک‌ها، راه آهن‌ها و … صورت گیرد.
 • برای حمل و نقل به صورت زیرباری یا روباری علاوه بر رعایت ظرفیت مجاز به صدور مدارک نیز نیاز می‌باشد.
 • در موارد مربوط به حمل بار ترافیکی علاوه بر اخذ مجوز عبور، داشتن بارنامه نیز ضروری است.
 • برای حمل و نقل خرده بارها نه تنها به بارنامه مختص خرده بار نیاز می‌باشد بلکه اخذ بارنامه داخلی کمپانی‌ها نیز ضروری است.
 • شرکت‌های باربری در حمل و نقل‌های داخلی می‌توانند به صورت توافقی هزینه و نحوه ارسال با باربری را تعیین نمایند.
 • در حمل و نقل‌های سبک و سنگین در صورت تکمیل ظرفیت کامیون و نداشتن اضافه بار هزینه حمل و نقل بر اساس ظرفیت کامل کامیون تعیین می‌شود.
 • درصد کارمزد شرکت‌های باربری در بخش‌های دولتی ۶٪ ، خصوصی ۴٪ و در خرده بارها ۹٪ نسبت به کل کرایه می‌باشد.
 • حق تمبر بارنامه بر عهده شرکت حمل و نقل می‌باشد.
 • در صورت صدور بارنامه بر اساس قوانین توسط شرکت، امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی توسط رانندگان یا صاحبان وسایل نقلیه وجود دارد.
 • هزینه‌های مربوط به پارکینگ، حواله و برگه نوبت دهی بر عهده راننده و هزینه‌های شهرداری، جرثقیل، بارگیری و تخلیه بار بر عهده صاحب بار می‌باشد. تمامی این موارد باید در قرارداد ذکر شوند.
 • شرکت‌های باربری و رانندگان نباید از مشتریان هزینه‌ایی بابت بارچینی، انعام گاراژ داری و انبارداری دریافت کنند.
 • معمولا هزینه توقف باید به صورت توافقی تعیین شود.
 • اگر شرکت حمل و نقل حواله بارگیری را صادر نماید، حمل و نقل بار به دلیل اشتباه صاحب بار به تعویق بیفتد و راننده بیش از ۱۲ ساعت معطل شود، صاحب بار موظف به پرداخت حق توقف به ازای هر یک ساعت می‌باشد.
 • اگر هنگام تحویل بار نیز به هر دلیلی راننده بیش از ۱۲ ساعت معطل شد، به ازای هر یک ساعت صاحب بار باید حق توقف بپردازد.
 • اگر در پروسه بارگیری، حمل و نقل و تخلیه بار مشکلی به وجود آمد، طرفین برای حل مشکل می‌توانند به سازمان حمل و نقل کشوری مراجعه نمایند.

وظایف شرکت‌ها در خصوص ارسال بار با باربری

وظایف شرکت‌ها در خصوص ارسال بار با باربری - نحوه ارسال با باربری

شرکت‌های باربری وظایفی در قبال مشتری و کارکنان خود دارند که باید بتوانند به نحو احسنت آن‌ها را انجام دهند. بسیاری از افراد چگونگی ارسال با باربری را نمی‌دانند و همه چیز را به شرکت باربری می‌سپارند که این امر ممکن است برای آن‌ها مشکلاتی را ایجاد کند. اما بهتر است قبل از اینکه کار را به یکی از این شرکت‌ها بسپارید، کمی درباره امکانات و خدماتی که این‌گونه شرکت‌ها ارائه می‌دهند تحقیق کنید و سپس اقدام به عقد قرارداد و سپردن کالا به آن‌ها کنید. بسیاری از این شرکت‌ها مشتری‌مدار هستند که این امر سبب احترام بیشتر آن‌ها به مشتری می‌شود. در ادامه این مقاله برخی از وظایف شرکت‌های باربری را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

محاسبه هزینه باربری و اعلام آن به مشتری

برخی از شرکت‌های باربری هزینه دقیق را به مشتری اعلام نمی‌کنند و هزینه‌ای که قبل از ارسال کالا به مشتری اعلام می‌کنند با هزینه‌ای در نهایت دریافت می‌کنند متفاوت است و همین مسئله باعث عدم اعتماد افراد به این شرکت‌ها خواهد شد. شرکت‌ها باید با در نظر گرفتن حجم بار، مسافت، نوع بار، نوع ماشین باربری و … هزینه دقیق را محاسبه و به مشتری اعلام کنند. لازم به ذکر است اگر در حین حمل بار راننده مجبور به تغییر مسیر شود، شرکت می‌تواند هزینه را تغییر دهد و مقدار هزینه مقدار مسافت طی شده را به هزینه اولیه اضافه کند.

مشاوره به مشتری

اکثر شرکت‌های باربری تیمی برای مشاوره به مشتری دارند که مشتریان را برای ارسال کالا راهنمایی می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین وظایف شرکت‌ها مشاوره صحیح به مشتریان است.

انتخاب ماشین باربری مناسب

ماشین‌های مانند وانت و نیسان هزینه کمتری برای حمل بار دارند اما کرایه خاور و کامیون و تریلی نسبت به وانت کم‌تر است. لازم به ذکر است اینکه ماشین باربری مورد نیاز کالای شما چه باشد بستگی به حجم و وزن بار دارد. شرکت‌های باربری از هزینه بیشتر ماشین‌های سنگین اطلاع دارند به همین دلیل باید جانب انصاف را رعایت کنند و برای سود بیشتر مشتریان را مجبور به ارسال کالا با ماشین‌های سنگین نکنند.

پرداخت به موقع دستمزد کارگران

وظایف شرکت‌های باربری در قبال مشتری نیست بلکه در این شرکت‌ها کارمندان نیز حقوقی دارند که باید توسط شرکت برآورده شود. برای مثال اگر برای تخلیه بار کارگر شما باید مسافت بیشتری را طی کند، وظیفه شرکت است که با صاحب بار صحبت کند تا هزینه بیشتری برای دستمزد کارگران در نظر بگیرد.

تهیه اقلام مورد نیاز برای بسته‌بندی توسط مشتری

برخی از شرکت‌های باربری خدمات بسته‌بندی در محل را ارائه می‌دهند، اما تهیه اقلام مورد نیاز برای بسته‌بندی باید از قبل به مشتری اعلام شود تا مشتری نسبت به خرید آن‌ها اقدام کند. همچنین باید بدانید که افراد ماهر و باتجربه‌ای برای اینکار انتخاب شده‌اند.

بستن قرارداد با مشتری

قراردادها ماده، بند و تبصره دارند. بستن قرارداد با مشتری باعث مشخص شدن حقوق طرفین می‌شود تا از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری شود. بعد از بستن قرارداد مشتری باید به شرکت باربری اعتماد کند و کالا را به آن‌ها بسپارد.

داشتن احساس مسئولیت برای اموال مشتری

داشتن احساس مسئولیت برای اموال مشتری اهمیت زیادی دارد. ممکن است کالای مشتری بسیار گران قیمت باشد، همین امر باعث می‌شود تا احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کالاهایی که به شرکت سپرده می‌شود داشته باشید. به همین دلیل همیشه سالم رساندن کالاها اولویت محسوب می‌شود. اینجا بحث بسته بندی درست و اصولی مهم می‌شود زیرا بسته بندی اهمیت زیادی دارد و باعث می‌شود تا کالا در زمان حمل و تخلیه بار آسیبی نبیند.

استفاده از رانندگان و نیروی کار ماهر

انتخاب راننده و نیروی کار ماهر و حرفه‌ای از مواردی است که یک شرکت باربری باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد. هر چه تیم مشاوره شما قوی باشد اما راننده حرفه‌ای نداشته باشید مطمئنا شرکت با مشکلات جدی روبه‌رو خواهد شد. اعتماد مشتری یکی از ارکان اصلی و مهم برای شرکت‌های باربری است.

بیمه بار مشتری

شرکت‌های باربری معتبر بیمه نامه بار را به مشتری ارائه می‌دهند. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل هزینه بیشتری که باید برای بیمه دریافت کنند بار خود را بیمه نمی‌کنند که در صورت بروز اتفاق با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند. با بیمه بار هزینه برای مشتری بیشتر می‌شود اما اعتماد مشتری راحت‌تر جلب خواهد شد.

سامانه‌های ارسال بار چه کمکی به افراد می‌کنند؟

سامانه‌های ارسال بار چه کمکی به افراد می‌کنند؟ - نحوه ارسال با باربری

هدف از راه اندازی سامانه ارسال بار بهبود مدیریت و پاسخگویی هنگام انجام پروسه حمل و نقل بار و نظارت کاربردی بر وسایل نقلیه حمل بار می‌باشد. افراد با استفاده از این سامانه‌ها به راحتی می‌توانند اقدامات مربوط به ارسال بار از جمله تعیین نوع بار، تعیین مبدا و مقصد، وسیله نقلیه مناسب بار، هزینه و … را انجام دهند. همچنین رانندگان نیز با استفاده از این سامانه‌ها قادر به مشاهده تمامی اعلام بارها در سراسر کشور می‌باشند. در نتیجه بدون هیچ نگرانی می‌توانند بار متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایند. به عبارتی سامانه‌های ارسال بار شبیه پل ارتباطی موثر بین افراد و رانندگان می‌باشد. به علاوه اکثر سامانه‌ها دارای قابلیت‌هایی مانند تعیین هزینه ارسال بار می‌باشند. تنها کافیست اطلاعات مورد نظر از جمله میزان بار، مبدا و مقصد را مشخص نمایید تا به صورت کاملا اتوماتیک هزینه ارسال محاسبه شود.

سامانه‌های ارسال بار دارای مزایای زیر می‌باشند:

 • ارتباط مستقیم: به دلیل ارتباط مستقیم افراد با رانندگان و امکان انتخاب بار مناسب، رانندگان می‌توانند برای برگشت خود نیز یک بار دیگر انتخاب نمایند. در نتیجه هر دو طرف از هزینه حمل بار سود می‌برند.
 • آگاهی از وضعیت ارسال بار در هر لحظه: پس از ثبت اطلاعات در سامانه‌های اعلام بار افراد قادر به مشاهده لحظه‌ایی وضعیت بار خود خواهند بود.
 • افزایش نظم در سیستم عرضه و تقاضا: به دلیل دسترسی کامل افراد و رانندگان به امکانات این سامانه نظم و یکپارچگی در عرضه و تقاضا حاصل شد.
 • مقایسه هزینه و شرایط: در این سامانه‌ها به دلیل ثبت بار توسط صاحبان بار و امکان مشاهده و انتخاب بار مناسب توسط رانندگان، طرفین به آسانی می‌توانند هزینه و شرایط پیشنهادی موجود را مقایسه و سپس انتخاب نمایند.
 • دسترسی و رابط کاربری آسان: برای استفاده از سامانه فقط نیاز به ثبت نام است. در نتیجه در حداقل زمان ممکن تمامی امکانات سامانه دسترسی خواهید داشت.

ارسال درب به درب چیست؟

سامانه‌های ارسال بار چه کمکی به افراد می‌کنند؟ - نحوه ارسال با باربری

به طور خلاصه منظور از ارسال درب به درب این است که شرکت باربری بار مورد نظر را از مبدا تحویل می‌گیرد و پس از انجام تشریفات مورد نیاز، بار را به مقصد تحویل می‌دهند.

با وجود اینکه این مسائل ساده به نظر می‌رسند اما جالب است بدانید که شرکت ارائه این خدمات باید سیستمی منسجم و یکپارچه داشته باشد تا بتواند این پروسه خاص را انجام دهد.

نحوه ارسال بار با باربری توسط ماشین باربری

نحوه ارسال بار با باربری توسط ماشین باربری - نحوه ارسال با باربری

پس از دریافت کالا از مشتری و صدور فاکتور و عقد قرارداد، اگر نیاز به بسته بندی کالا باشد آن را بسته بندی کرده و با توجه به وزن و حجم کالا یکی از ماشین‌های باربری برای ارسال آن انتخاب می‌شود. پس از رسیدن ماشین باربری به شهر مورد نظر، بار تخلیه می‌شود و متصدی باربری با فرد گیرنده برای تحویل بار تماس می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

ارسال بار با باربری دارای مزایایی از جمله قیمت مناسب، عدم وجود محدودیت جغرافیایی در ارسال، بیمه بار و در نتیجه امنیت بالا و … است. از طرفی برای تمام افرادی که قصد ارسال بار از طریق باربری را دارند، هزینه و نحوه ارسال بار با باربری اهمیت بسیاری دارد. از این رو یافتن یک شرکت باربری معتبر و منصف دغدغه بسیاری از افراد است. باربری دنیا کوثر با سال‌ها تجربه یکی از معتبرترین شرکت‌های باربری می‌باشد که با کیفیت‌ترین خدمات را با نازل‌ترین قیمت ارائه می‌دهد. برای آگاهی از تعرفه‌ها و خدمات به سایت donyakosar.com مراجعه نمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

  namadak donyakosar

  راه های ارتباطی