محاسبه هزینه باربری

جابجایی وسایل منزل و اسباب کشی با باربری و شرکت معتبر بی دردسر است زیرا تمام مراحل انجام بسته بندی، حمل و … توسط نیروهای ماهر با قیمتی مناسب صورت می گیرد. دنیا کوثر در باربری بین شهری و درون شهری سال هاست، سابقه دارد که هر کدام از خدمات خود را با تعرفه ای مشخص و مناسب انجام می دهد.هزینه باربری موارد مختلفی را شامل می شود که در زمان جابجایی منزل باید به آن ها توجه کرد. در ادامه مطلب شما را به طور کامل با نحوه محاسبه هزینه باربری آشنا خواهیم کرد پس آن را از دست ندهید تا در اسباب کشی منزل خود را با قیمتی مناسب انجام دهید.

نحوه محاسبه هزینه باربری

تعیین قیمت در هر کاری مهم است و در باربری برای کاهش هزینه ها باید قیمت ها را با خدمات تطابق دهید. در شرکت معتبر برای تعیین هزینه باربری موارد زیادی تاثیر گذار است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:باربری بین شهری: در محاسبه هزینه باربری توجه به مقصد و مسافت طی شده از اهمیت بالایی برخوردار است. در دنیا کوثر این مسافت در نظر گرفته می شود و کاملا مشتری در جریان کار قرار می گیرد. مسلما باربری بین شهری هزینه بیشتری نسبت به باربری درون شهری دارد زیرا مسافت طی شده بیشتر است. مقصد شما هر جایی باشد، قیمت دقیق آن به شما گفته خواهد شد و در صورت توافق باربری و جابجایی در کمترین زمان انجام می گیرد.وزن کالا و اثاثیه: یکی دیگر از مواردی که بر قیمت و هزینه باربری تاثیر قابل توجهی دارد، وزن اثاثیه و کالاها می باشد. هر چه وزن بالاتر رود، قیمت نیز متناسب با آن افزایش پیدا می کند. این مورد به دلیل استفاده از وسایل نقلیه با ظرفیت متفاوت است که نرخ کرایه آن ها با یک دیگر تفاوت دارد.نوع وسیله نقلیه: در باربری کوثر ماشین های سبک و سنگین در هر لحظه از زمان در اختیار مشتریان قرار می گیرد و این انتخاب بر اساس وزن کالا و جابجایی می باشد. نیسان، خاور، وانت بار، کامیون تک و جفت، ترانزیت، تریلی کفی و … همگی در باربری مورد استفاده قرار می گیرند که کامیون حمل بار مانند ترانزیت، تریلی کفی و … دارای ظرفیت ۲۲ تنی است که اگر ظرفیت کالا و اثاثیه بالا باشد، باید از این نوع ماشین ها استفاده کرد.تعداد کارگران: اگر شما مایل باشید که از کارگر برای اسباب کشی استفاده کنید، باید هزینه کارگر را نیز بپردازید‌. تعداد کارگرها مهم است و دستمزد آن ها با یک قیمت پایه و همچنین ساعت های اضافه محاسبه می گردد.مواردی چون خدمات بسته بندی، تعداد طبقات، معطل شدن و … نیز می تواند هزینه را افزایش دهد. قبل از اقدام به باربری دنیا کوثر نحوه محاسبه هزینه را به طور کامل به شما خواهد گفت.

محاسبه بر حسب تن بر کیلومتر

محاسبه بر حسب تن بر کیلومتر - محاسبه هزینه باربری

قیمت باربری براساس موارد مختلفی تعیین می شود که برای شرکت های باربری فرمول هایی خاص در نظر گرفته اند و هر کدام از هزینه ها را مطابق با همان فرمول می‌سنجند. این فرمول کرایه و هزینه باربری یک تن کالا را در ازای هر کیلومتر مسافت طی شده تعیین می کند. فرمول محاسبه تن به کیلومتر مواردی وجود دارند که در برخی از آنها در ادامه لیست شده اند:
 • عوارض راهداری
 • مسافت طی شده
 • مسئولیت و اهمیت کالا
 • ابعاد محموله اضافه بار
 • خطرناک بودن یا نبودن وسیله باربری
هر کدام از این موارد در نرخ تاثیر می گذارند و در دنیا کوثر تمام قیمت های تعیین شده بسیار مناسب و اقتصادی تعیین می شود تا هزینه ها برای صاحب بار چندان سنگین نباشد.

نحوه محاسبه کمیسیون باربری

برای محاسبه کمیسیون باربری باید نوع آن مشخص گردد. در باربری دو نوع کمیسیون وجود دارد که عبارتند از:کمیسیون مربوط به شرکت های باربری داخل پایانه

شرکت های اتوبار خارج از پایانه

درصد تعیین شده در خارج از پایانه ها در حدود دو تا سه درصد از شرکت های داخل پایانه بیشتر است. معمولا نحوه تقسیم بندی کرایه های یک میلیونی به این صورت است که مبلغی در حدود ۳۰۰ هزار تومان به شرکت و مابقی به راننده تعلق می گیرد. شما اگر به دنبال نرخ دقیق کمیسیون هستید، با برقراری ارتباط با شرکت دنیا کوثر از آخرین تعرفه آگاه خواهید شد.

محاسبه هزینه خرده بار

محاسبه هزینه خرده بار - محاسبه هزینه باربری

استعلام قیمت باربری قبل از انجام هر نوع اسباب کشی لازم و ضروری است تا هزینه ها برای شما کاملا دقیق و واضح باشد. یکی از مواردی که در قیمت باربری تاثیر گذار است، نحوه محاسبه هزینه خرده بار می باشد.باربری خرده بار و دربستی دو نوع باربری هستند که هر کدام نرخ خاص خود را دارند. اگر بار و محموله شما از وزن و ابعاد کمی برخوردار است، برای کاهش هزینه ها می توانید از خرده بار استفاده کنید. در خرده بار محموله شما به همراه بارهای دیگران به مقصد فرستاده می شود که دارای انواع مختلفی است.خرده بار درب به درب: در خرده بار که با نام باربری درب به درب نیز شناخته شده است، بار درب منزل تحویل گرفته می شود و درب منزل نیز تحویل داده می شود. معمولا تحویل یک روزه در این نوع باربری حداکثر زمان است. وسایلی چون موتور سیکلت، ظرف شویی، کاناپه و … توسط این نوع باربری انجام می گیرد.خرده بار انبار به انبار: مشتری بار را در انبار تحویل می دهد و در انبار نیز تحویل می گیرد. زمان جابجایی حداکثر یک هفته طول می کشد. وسایلی چون لوله، دستگاه های صنعتی، لباس، کارتن مواد غذایی و … در این نوع خرده بار جابجا می شوند.هر کدام از این نوع باربری ها دارای قیمت خاصی هستند که تعرفه آن ها هر سال تغییر می کند.در نوع دربستی ایمنی بیشتری وجود دارد و وسایل سریع تر به مقصد می رسند، اما برخی از شرکت ها با نوع خرده بار درب به درب هزینه باربری دربستی را می گیرند که در شرکت دنیا کوثر این چنین نیست.

نحوه استعلام قیمت باربری

نحوه استعلام قیمت باربری - محاسبه هزینه باربری

برای استعلام باربری به صورت دقیق باید چند روز قبل از باربری از شرکت معتبر این قیمت را جویا شوید. مسافت طی شده، نوع ماشین، تعداد کارگر، وزن و … همگی در زمان استعلام قیمت تاثیر می گذارند و شرکت متناسب با خدمات مشتری قیمت را مشخص می کند.نکات مهمی در زمان استعلام قیمت باربری باید مورد توجه قرار بگیرد تا هزینه ها به بهترین شکل محاسبه گردد در قسمت بعد مهم ترین نکات در استعلام قیمت را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکات مهم برای استعلام قیمت باربری

همان طور که در قسمت قبلی اشاره شد، نکاتی ضروری برای استعلام قیمت وجود دارد که برخی از آن ها در ادامه لیست شده اند:برای استعلام قیمت باربری لازم نیست که از یک ماه یا هفته قبل اقدام کنید بلکه باید یک یا دو روز زودتر از موعد باربری استعلام بگیرید زیرا قیمت ها با توجه به تعطیلات، شرایط جوی و … فرق خواهد کرد. اگر زودتر استعلام بگیرید، ممکن است در روز اسباب کشی با قیمت های جدیدتری مواجه شوید.در زمان استعلام لازم است بدانید که تنها یک قیمت ماشین به شما اعلام خواهد شد پس اگر خدمات دیگری نیز نیاز دارید، با شرکت باربری در میان بگذارید تا محاسبه هزینه باربری به طور دقیق انجام بگیرد.نیاز به کارگر، بسته بندی، جابجایی وسایل سنگین، تعداد طبقات و … به طور جداگانه تعیین می شود پس به طور دقیق خواسته خود را در زمان استعلام قیمت به شرکت اعلام کنید.همچنین اگر در طول مسیر لازم است که چندین بار توقف شود و یا بارگیری مجدد انجام بگیرد، زمان باربری را افزایش می دهد و این امر در تعیین و افزایش قیمت موثر است. پس همه موارد را به یاد داشته باشید تا محاسبه هزینه حمل بار برای شما دقیق تر شود.

نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل

نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل

اسباب کشی و جابجایی منزل از مواردی خسته کننده است که به دلیل مشغله زیاد صاحب بار چندان وقت برای بسته بندی، چیدمان و … ندارند و بهترین فرصت مراجعه به شرکت باربری دنیا کوثر است. موارد متعددی در تعیین نرخ کرایه تاثیر گذارند که هزینه کارگری، تخلیه، چیدن، بسته بندی، بیمه، بارنامه، نوع ماشین، مسافت طی شده و ‌… همگی در تعیین کرایه نقش دارند. دنیا کوثر هزینه ها را کاملا اقتصادی و مناسب اعلام کرده و مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده است پس اگر نیاز دارید تا اثاثیه منزل خود را حابجا کنید، از خدمات این شرکت باربری بهره مند شوید.

نرخ باربری اثاثیه منزل

محاسبه هزینه باربری بر اساس نوع اثاثیه منزل نیز صورت می گیرد و وسیله های سنگین همچون جابجایی یخچال، پیانو و … معمولا نرخ بیشتری دارند. معمولا شرکت باربری تعداد پله ها، تعداد طبقات، نوع چیدمان و … را در نظر می گیرد و براساس همین موارد قیمت را به مشتری خود اعلام می کند.به یاد داشته باشید، جابجایی وسایل سنگین چون یخچال ساید بای ساید بسیار مهم است و باید توسط چند نفر انجام بگیرد پس توصیه می کنیم، به دلیل گران بودن این وسایل و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ها حتماً از باربری بخواهید که کارگر برای جابجایی اثاثیه بفرستد.

عوامل تاثیر گذار در محاسبه هزینه باربری

برای باربری و جابجایی اثاثیه و وسایل منزل فاکتورهای مهمی بر قیمت تاثیر گذارند که هر کدام از آن ها قیمت را بالا و پایین می کنند. مهم ترین عوامل عبارتند از:تناژ بار: افزایش این بار و محموله استهلاک، مصرف سوخت و … را بالا می برد در نتیجه قیمت باربری را افزایش می دهد.نوع بار و نوع ماشین: نوع بار نیز بر قیمت تاثیر می گذارد زیرا باید ماشین را مناسب با بار آن انتخاب کرد‌. مواد غذایی، مایعات، اثاثیه منزل و … هر کدام نیازمند ماشین مناسب هستند که در نهایت قیمت باربری را نیز تغییر می دهند.فاصله مبدا و مقصد: طبیعتا مسافت بین مبدا و مقصد از اهمیت برخوردار است و هر چه این مسافت بیشتر باشد، قیمت و هزینه باربری نیز افزایش پیدا می کند.نوع بسته بندی بار: هر باری به طور متفاوت بسته بندی می شود که این نوع بسته بندی در تخلیه و در نتیجه در قیمت نهایی تاثیر گذار است.بارنامه: بارهایی که از حجم بالایی برخوردار هستند، نیاز به بارنامه دارند که هر کدام از بارنامه ها باید متناسب با نوع و جنس بار و دیگر ویژگی ها صادر شوند.بیمه نامه: برخی از شرکت ها بارهای مهم را بیمه می کنند تا اگر محموله در حین بار دچار آسیب شد، خسارت آن را بپردازند. اگر بار خود را بیمه کنید، نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارید.

هزینه باربری

همان طور که در قسمت قبل نیز ذکر شد، عوامل متعددی در هزینه باربری نقش دارند که مهم ترین آن ها را ذکر کردیم. تمام این موارد طبق تعرفه های تعریف شده محاسبه می گردد، اما انتخاب شرکت باربری نیز مهم است که دنیا کوثر انتخاب ایده آلی است زیرا قیمت های آن کاملا اقتصادی و مناسب است. پس اگر به دنبال باربری ارزان و با کیفیت هستید، این شرکت انتخاب مطمئنی است.

هزینه باربری یک ساعت اضافه در اسباب کشی

شرکت باربری سر زمان مقرر شده حاضر می شود و در زمان مشخص نیز به مقصد می رسد. پس هزینه ها کاملا قبل از اسباب کشی برای مشتری مشخص است، اما اگر در این بین اسباب کشی طول بکشد، دستمزد کارگرها به ازای هر ساعت اضافه کاری نیز مشخص می شود و مقدار هزینه اضافه کار برای مشتری نیز مشخص می گردد. پس سعی کنید، در زمان اسباب کشی بسته بندی را به خوبی انجام دهید تا روند جابجایی را تسریع ببخشید و همچنین تمام کارهای خود را سر موقع انجام دهید تا هزینه اضافه از شما گرفته نشود.

تعرفه باربری بین شهری

منظور از باربری شهری جابجایی محموله و بار از یک شهر به شهر دیگر است که نرخ و تعرفه آن در هر شرکت متفاوت است و قیمت های مصوب شده دارای نوسان است زیرا در ایران قیمت سوخت، وسایل ماشین و … روزانه و هفتگی تغییر می کند و همین مورد سبب تغییر و عدم ثبات در نرخ می شود پس حتما استعلام هزینه باربری را در یک یا دو روز قبل از باربری از شرکت مورد نظر جویا شوید.البته اتحادیه برای مشخص کردن محدوده قیمت و هزینه باربری محدوده خاصی را براساس کیلومتر، مصرف سوخت، نوع ماشین و … تعیین می کند که شرکت های باربری قیمت ها را براساس این تعرفه ها تعیین و اعلام می کنند. دنیا کوثر قیمت ها را مطابق با تعرفه ها و بسیار مناسب و ارزان تعیین می کند که یک شرکت معتبر در ارائه خدمات به حساب می آید.

نام شهرخاورشش چرخده چرختریلی
ایلام26,000,00035,000,00045,000,00060,000,000
اراک13,700,00023,700,00031,000,00045,000,000
اردبیل23,200,00030,000,00037,000,00050,000,000
ارومیه27,500,00034,000,00047,600,00071,000,000
اصفهان15,600,00025,000,00032,000,00041,000,000
اهواز29,500,00035,600,00042,400,00047,000,000
بیرجند37,600,00056,800,00068,000,000111,500,000
بجنورد29,000,00050,000,00063,200,00091,600,000
بوشهر37,600,00053,400,00059,500,00069,700,000
خرم آباد17,200,00024,600,00032,800,00039,300,000
رشت19,000,00035,700,00043,400,00058,300,000
زنجان15,200,00019,400,00026,800,00037,800,000
ساری23,000,00034,300,00042,800,00064,700,000
سمنان17,000,00023,100,00029,500,00043,700,000
شهرکرد18,500,00031,500,00037,800,00043,700,000
شیراز29,300,00042,300,00057,400,00069,300,000
قزوین11,000,00019,700,00028,400,00031,200,000
قم13,000,00023,800,00029,800,00038,000,000
کرمانشاه19,500,00025,600,00033,800,00047,800,000
کرمان37,500,00055,700,00073,400,00084,900,000
گرگان32,000,00047,000,00054,000,00070,000,000
مشهد29,000,00050,000,00063,000,00091,000,000
همدان14,500,00021,200,00027,800,00043,800,000
یزد24,300,00043,000,00052,800,00081,000,000
تبریز23,000,00029,700,00036,800,00045,500,000

چگونه رانندگان می توانند هزینه حمل بار را برای خود کاهش دهند؟

رانندگان به دنبال سود هستند، اما در این بین مصرف سوخت، استهلاک، لاستیک، روغن مصرفی و … برای راننده هزینه بردار است پس راننده باید مواردی را رعایت کند تا میزان سود خود را در زمان باربری و جابجایی وسایل افزایش دهد. برخی از آن ها عبارتند از:
 • استفاده از دنده سبک در بیشتر مواقع
 • کاهش توقف های ناگهانی
 • تنظیم باد لاستیک
 • زمانی که خودرو متوقف است، آن را خاموش کند.
 • دور موتور را بالا نبرد.
مهم ترین گزینه این است که قبل از حرکت و اقدام برای باربری حتما ماشین خود را از لحاظ مختلف چک شود تا هم هزینه ها کاهش پیدا کند و هم در این بین ماشین صدمه نبیند.

محاسبه سوخت مصرفی در هزینه باربری

محاسبه سوخت مصرفی در هزینه باربری - محاسبه هزینه باربری

یکی دیگر از مواردی که در باربری تاثیر گذار است و برای راننده از اهمیت برخوردار است، میزان سوخت مصرفی است که باید طبق فرمول محاسبه شود. برای این کار راننده ابتدا باید عدد کیلومتر و لیتر بنزین خود را قبل از باربری ثبت کنید.پس از خالی شدن باک باید کیلومتر جدید به ثبت برسد، اما چون باک کامل خالی نیست باید لیتر بنزین موجود در باک نیز به عدد بنزین اضافه کنیم.در نهایت برای فرمول باید مسافت طی شده را به دست آوریم که برای این کار کیلومتر جدید را از کیلومتر قدیم کم می کنیم. سپس عدد بنزین را در ۱۰۰ ضرب و بر مسافت طی شده تقسیم می کنیم که در نهایت نرخ بنزین محاسبه می شود.شما می توانید وسایل خود را به صورت غیر حضوری و باربری آنلاین ثبت کنید که از نرم افزارهای موجود در بازار می توانید محاسبه آنلاین کرایه حمل را انجام دهید و قیمت ها را حدودی به دست آورید.

کلام پایانی

باربری یک راه و روش ساده برای جابجایی بار و محموله ها می باشد تا در کمترین زمان ‌و بهترین شکل، جابجایی اثاثیه ها انجام بگیرد. شرکت دنیا کوثر خدماتی چون بسته بندی، چیدمان، جابجایی و … بارها و وسایل را انجام می دهد و هزینه ها را کاملا مطابق با تعرفه ها و بسیار مناسب تعیین می کند. در این مقاله به طور کامل هزینه باربری، جابجایی اثاثیه، مسافت طی شده و … را بررسی کردیم که امیدواریم، مورد توجه شما واقع شده باشد.
  namadak donyakosar

  راه های ارتباطی