باربری بین شهری

باربری بین شهری

باربری بین شهری، یک تجارت لجستیکی است که در آن، با استفاده از وسایل نقلیه باربری، محموله را از یک شهر به شهر دیگر، انتقال می‌دهند. در این تجارت، هدف این است که حمل بار، به طور سریع، مقرون به صرفه و تخصصی انجام شود. ارسال بار به شهرستان که همان باربری بین شهری است و حمل بار به نقاط دیگر کشور در این مبحث مورد بررسی نیز قرار خواهد گرفت و به آن پرداخته خواهد شد.

ارسال بار به شهرستان به نوعی جابه جایی و ارسال انواع مختلفی از بارها از شهری به شهر دیگر است. دنیا کوثر در باربری بین شهری و جابه جایی و حمل و نقل بارها تجربه و تخصص لازم را دارد.

آیا بسته‌ای دارید که باید سریعا به یک شهر دیگر منتقل شود و خودتان قادر به انجام این کار نیستید؟ آیا برای اسباب کشی منزلتان به شهر دور یا نزدیک، به کامیون اسباب کشی و کارگر اسباب کشی نیاز دارید، اما نمی‌دانید چطور باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهید؟

شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، با در اختیار داشتن انواع وسایل نقلیه باربری، تیم حمل و نقل و کارشناسانی که در هماهنگی حمل بار بین شهری تخصص دارند، با ارائه خدمات باربری آنلاین، آماده است تا در باربری شهرستان یا بین شهری به شما کمک کند.

باربری بین شهری در کمترین زمان ممکن

باربری بین شهری در کمترین زمان ممکن

سنگینی بارها، نبود وسایل نقلیه مناسب، در اختیار نداشتن فردی برای هماهنگی بین فرستنده، راننده و تحویل گیرنده، بی اطلاعی از وضعیت ترافیک جاده‌ها، بی اطلاعی از وضعیت آب و هوایی و … مواردی هستند که باعث کند شدن روند باربری می‌شوند. قطعا حمل بار بین شهری، بدون در اختیار داشتن هیچ کمکی، چالش انگیز است؛ مخصوصا اگر هر سال، به دلیل اتمام قرارداد اجاره یا دلایل دیگر، مجبور به اسباب کشی از یک شهر به شهر دیگر هستید!

شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، تمام این موانع را از سر راه شما برداشته و حمل اثاثیه و بار را برای شما راحت کرده است. با کمک ما، در کمترین زمان ممکن، می‌توانید محموله خود را از یک شهر به شهر دیگر منتقل کنید و از سالم بودن بارتان اطمینان خاطر داشته باشید. حمل بار بین شهری توسط این شرکت توسط تجهیزات مدرن و آمادگی لازم صورت خواهد گرفت.

ویژگی های مهم باربری بین شهری

ویژگی های مهم باربری بین شهری - باربری شهرستان

باربری بین شهری، معمولا با انواع وسایل نقلیه باربری نظیر نیسان، خاور، تک، جفت، ترانزیت و … انجام می‌شود. در صورت زیاد بودن تقاضای ارسال بار برای یک شهر خاص، ممکن است یک ماشین برای دو یا چند محموله، مورد استفاده قرار گیرد. مسیریابی وسایل نقلیه به گونه‌ای است که ماشین‌ها با طی کردن کمترین مسافت و ایجاد حداقل آلودگی و ترافیک، بارها را به مقصد تحویل دهند.

شما به عنوان فرستنده، هیچ دخالتی در بلند کردن بار، بسته بندی، هماهنگی با راننده یا گیرنده و هماهنگی مسیرها ندارید و تنها با کارشناسان باربری در ارتباط خواهید بود. همچنین، هزینه ارسال بار که شامل مواردی مانند کرایه، بیمه، صافی، کمیسیون و … است، بر اساس اطلاعات بارنامه شما مشخص می‌شوند.

خدمات باربری بین شهری

خدمات باربری بین شهری

بسته به نوع بار و محموله شما، عوامل مهمی ‌نظیر وسیله نقلیه مناسب، تعداد کارگر اسباب کشی، نوع بسته بندی، زمان تقریبی ارسال، هزینه بیمه و …. توسط کارشناسان مشخص می‌شوند. شما با برقراری ارتباط با کارشناسان و ارائه مشخصات کامل خود به صورت تلفنی یا پر کردن فرم، درخواست خود را مطرح می‌کنید.

در مرحله بعد، کارشناس ما پس از تماس با شما و بازگو کردن شرایط، هماهنگی های لازم را انجام داده و محموله شما ارسال می‌شود.

مزایای باربری بین شهری

مزایای باربری بین شهری

یکی از مهم‌ترین مزایای باربری بین شهری علاوه بر سرعت انتقال محموله، مقرون به صرفه بودن آن است. اگر قصد اسباب کشی داشته و در این کار تجربه‌ای نداشته باشید، ممکن است وسیله نقلیه‌ای انتخاب کنید که ظرفیت‌اش بیشتر از حجم اسباب شما است و پول بیشتری برای وسیله نقلیه هدر دهید. و یا حتی وسیله‌ای انتخاب کنید که ظرفیت کمتری نسبت به حجم اسباب شما داشته و مجبور شوید در کنار وسیله قبلی، یک وسیله حمل بار دیگر کرایه کنید.

از طرف دیگر، در باربری اصولی، محموله شما با توجه به نوع و ساختارش، به صورت اصولی بسته بندی می‌شود تا از هرگونه ضرر یا آسیب احتمالی، محفوظ بماند. علاوه براین، بیمه باربری هم شامل حالتان می‌شود تا در صورت آسیب احتمالی، هیچ ضرری متوجه شما نباشد.

هزینه باربری بین شهری

هزینه باربری بین شهری

هزینه‌ای که باید برای خدمات باربری بین شهری بپردازید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل، نوع ماشین باربری است. به عنوان مثال، فرض کنید برای حمل و نقل اثاثیه و بار شما، به یک خاور نیاز باشد. طبیعتا هزینه کرایه خاور با هزینه کرایه وانت بار فرق می‌کند.

میزان بار و وزن و حجمی‌ که اشغال می‌کند، بر روی هزینه تاثیر می‌گذارد. هر چه حجم یا وزن (و یا هر دو) بیشتر شود، هزینه انتقال بار نیز بیشتر می‌شود.

مسافت بین شهر‌ها نیز بر روی هزینه باربری تاثیر می‌گذارد. هر چه شهر دور‌تر شود، فاکتورهایی مانند بیمه، هزینه سوخت، هزینه استهلاک ماشین، هزینه راننده و … بیشتر مطرح می‌شوند. به عنوان مثال، هزینه دستمزد راننده خاور برای حمل بار بین دو شهر با فاصله ۱۵ دقیقه، بسیار کمتر از دستمزد برای حمل همان بار، بین دو شهر با فاصله ۱۵ ساعت است!

زمان سپری شده برای حمل بار نیز جزو مواردی است که به طور غیر مستقیم روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد. قطعا هر چه فاصله بین دو شهر بیشتر باشد، به زمان بیشتری برای ارسال محموله نیاز است.

علاوه بر موارد بالا، هزینه کارگر اسباب کشی نیز باید لحاظ شود. هر چه بار شما حجیم‌تر و سنگین‌تر باشد، به تعداد کارگر بیشتری نیاز است.

محاسبه هزینه باربری بین شهری چگونه انجام می‌شود؟

محاسبه هزینه باربری بین شهری چگونه انجام می‌شود؟

تمام موارد بالا به اضافه هزینه صافی، بیمه و هزینه کمیسیون، توسط کارشناسان محاسبه شده و به شما اعلام می‌شود. پس از پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی آنلاین و هماهنگی با کارشناسان، مراحل باربری شروع می‌شود.

در صورتی که پس از پرداخت، قصد کنسل کردن سفارش را دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر با کارشناسان ما تماس بگیرید. بسته به اینکه سفارش شما در چه مرحله‌ای قرار دارد، کارشناسان مشخص می‌کنند که آیا برای کنسل کردن سفارش، باید جریمه‌ای بپردازید یا خیر.

در صورتی که هنوز بارنامه برای شما صادر نشده، نیازی به پرداخت جریمه ندارید. اگر بعد از صدور بارنامه سفارش را کنسل کنید، باید جریمه فسخ و بخشی از جا به جایی راننده را بپردازید. اگر بارنامه صادر و بارگیری انجام شده باشد، باید جریمه بارنامه، باربری و بخشی از هزینه راننده را بپردازید.

آیا دنیا کوثر فقط باربری بین شهری انجام می‌دهد؟

آیا دنیا کوثر فقط باربری بین شهری انجام می‌دهد؟

شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، علاوه بر خدمات بین شهری، در حال ارائه خدمات درون شهری نیز می‌باشد و باربری درون شهری را در داخل تهران انجام می‌دهد. در صورتی که قصد حمل بار درون شهر تهران را دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات شرکت ما، در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، محموله خود را جا به جا کنید.

ما با در اختیار داشتن انواع وسایل نقلیه، حمل بار درون شهری شما عزیزان را تقبل می‌کنیم.

نکات مهم در باربری بین شهری

نکات مهم در باربری بین شهری

در ابتدا، شما باید فرم بارنامه را به صورت کامل و صحیح پر کنید. اطلاعاتی که در این قسمت وارد می‌کنید، نقش مهمی ‌در حمل بار شما دارند. اگر اطلاعات فرستنده را به طور ناقص یا اشتباه پر کنید و به هر دلیلی بار شما برگشت بخورد و شرکت حمل و نقل نتواند با شما تماس بگیرد، در بازگشت بارتان به مشکل بر می‌خورید.

در صورتی که اطلاعات گیرنده را به اشتباه وارد کنید، محموله به آدرس اشتباه فرستاده می‌شود و عواقب این اشتباه، به گردن شما خواهد بود.

اگر نوع کالا را به درستی وارد نکنید، ممکن است در برآورد قیمت و بیمه آن اشتباه به وجود بیاید و در صورت آسیب دیدن، نتوانید خسارت را جبران کنید. نوع بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید نیز تاثیر زیادی در جبران خسارت دارد.

همچنین در بارنامه، اطلاعات راننده و مشخصات ماشین قید شده‌اند. شما باید این اطلاعات را به طور کامل در اختیار داشته باشید تا در صورت لزوم، از آن استفاده کنید.

در پایان نیز بهتر است مواردی نظیر کرایه، بیمه، صافی، کمیسیون و … را بررسی کرده و در صورت بروز مشکل، آن را با کارشناسان در میان بگذارید.

توجه به این نکات، در باربری الزامی ‌است.

انواع ماشین های باربری بین شهری

انواع ماشین های باربری بین شهری

همانطور که قبلا گفته شد، انتخاب نوع ماشین باربری، به حجم و وزن محموله شما بستگی دارد. اگر بار شما سبک است و حجم و وزن آن کم است، ممکن است برای انتقال آن، از نیسان، وانت، و وانت پراید استفاده شود.

در صورتی که محموله شما نیمه سنگین باشد، از ماشین‌هایی نظیر کامیون اسباب کشی، هیوندا، ایسوز و کامیونت استفاده می‌شود.

برای حمل و نقل اثاثیه و بار سنگین، از ماشین‌هایی نظیر کفی، ترانزیت یخچالی، ۱۰ تن، ۲۰ تن، تریلی، ترانزیت، کمپرسی و … استفاده می‌شود.

دلایل اهمیت باربری بین شهری

دلایل اهمیت باربری بین شهری

یکی از دلایل اهمیت استفاده از شرکت حمل و نقل، کاهش ترافیک است. از آن جایی که برای شهرهایی که چندین تقاضای ارسال محموله دارند، معمولا یک ماشین با ظرفیت زیاد انتخاب می‌شود، این امر به کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و سرعت ارسال بار، کمک می‌کند.

از طرف دیگر، کارشناسان باربری، با شبکه بزرگی در ارتباط هستند و می‌توانند هماهنگی‌های لازم را، ظرف مدت زمان بسیار کمتری انجام دهند. متخصصین کنترل بار و بسته بندی و کارگران حاضر در شرکت حمل و نقل، با دارا بودن تجربه در این زمینه، باعث سرعت بخشیدن هر چه بیشتر در روند ارسال بار، خواهند شد.

به همین دلیل، شما با انتخاب شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، نه تنها در هزینه‌ها، بلکه در زمانتان نیز صرفه جویی می‌کنید.

مزیت های باربری آنلاین

مزیت های باربری آنلاین

در باربری آنلاین، شما می‌توانید تمام مراحل، از پر کردن فرم بارنامه گرفته تا صحبت با کارشناسان را به صورت غیر حضوری انجام دهید. همچنین پرداخت هزینه نیز به صورت آنلاین است و نیازی به پرداخت نقدی یا مراجعه به بانک و دریافت فیش را نخواهید داشت.

در پروسه باربری آنلاین، کارشناسان ما تمام مراحل را به شما یادآوری کرده و در نهایت، هماهنگی لازم برای ارسال بار را انجام خواهند داد.

سوالات متداول

آیا شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، تمام ماشین های خود را بیمه کرده است؟

پاسخ: بله. تمام ماشین‌ها در شرکت حمل و نقل دنیا کوثر بیمه شده‌اند.

تعداد کارگرها برای حمل بار، چقدر است؟

پاسخ: بسته به میزان بار شما یا درخواست تان، این تعداد ممکن است متغیر باشد.

آیا قیمت و دستمزد کارگران برای باربری و اسباب کشی در یک شرکت حمل و نقل، با شرکت های دیگر متفاوت است؟

پاسخ: خیر. حق دستمزد برای باربری و اسباب کشی، زیر نظر اتحادیه باربری می‌باشد. در زمان تخمین قیمت توسط کارشناسان، این قیمت به شما اعلام می‌شود.

آیا کارکنان و کارگران شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، تحت پوشش بیمه هستند؟

پاسخ: بله. تمام کارکنان و کارگران ما تحت پوشش بیمه هستند.

چه تضمینی برای حفظ محموله و بار من وجود دارد؟

پاسخ: طبق قراردادی که به عنوان قرار باربری امضا می‌کنید، شرکت باربری متعهد می‌شود که از اموال و دارایی های شما در حین حمل و نقل، محافظت کند. شما در صورت نقض قوانین، می‌توانید از طریق مراجع قانونی، درخواست شکایت خود را پیگیری کنید.

در صورتی که کارگران حمل و نقل، در حین انجام خدمت دچار خسارت جانی یا مالی شوند، جبران خسارت آن‌ها بر عهده کیست؟

پاسخ: اگر خسارتی که وارد شده از جانب مشتری باشد (در صورت خطرناک بودن محموله، اطلاعی نداده باشد و…) پرداخت هزینه با اوست. در غیر این صورت، پرداخت خسارت با شرکت باربری است.

آیا می‌توانم برای جا به جایی وسایل شکستی و گران قیمت نیز از خدمات شرکت حمل و نقل دنیا کوثر استفاده کنم؟

پاسخ: بله. متخصصین و کارگران مجرب ما، با بسته بندی دقیق و مناسب هر محصول، به شما کمک می‌کنند تا خیالتان از جانب آسیب ندیدن اموالتان راحت باشد.

آیا ممکن است پس از پر کردن فرم بارنامه و پرداخت هزینه، کارگران یا راننده درخواست مبلغ بیشتری کنند؟

پاسخ: خیر. شما تنها ملزم به پرداخت هزینه‌ای هستید که در بارنامه ذکر شده است.

آیا به ازای جعبه و کارتن‌هایی که در بسته بندی استفاده می‌شوند، هزینه‌ای لحاظ می‌شود؟

پاسخ: بله. تمام این هزینه‌ها در قالب هزینه بسته بندی لحاظ می‌شوند.

کامیون اسباب کشی چه خصوصیت و مزیتی دارد؟

پاسخ: ظرفیت این کامیون‌ها در کل 6 تن است که منهای وزن خود ماشین، 2.5 تن ظرفیت بارگیری دارند. زیربندی و فنربندی و مجهز بودن به پتو و تسمه در کامیون اسباب کشی، باعث می‌شود که اثاثیه شما با حفاظت بیشتری جا به جا شود.

چه زمانی برای اسباب کشی مناسب است؟

پاسخ: ساعاتی که حجم بار ترافیک کمتر است، بهترین زمان برای اسباب کشی است.

چه خطراتی اثاثیه و بار من را تهدید می‌کنند؟

پاسخ: تصادف در حین ارسال، واژگونی ماشین حمل بار، غرق شدن ماشین حمل بار و …

اگر در زمان اسباب کشی، کارگران به وسایل من آسیب زدند، چه کسی باید خسارت بدهد؟

پاسخ: در صورتی که مشخص شود که کوتاهی از جانب کارگران بوده، شرکت باربری متعهد می‌شود که این خسارات را جبران کند.

آیا برای حمل اثاثیه سنگین مانند گاو صندوق و … باید هزینه اضافه پرداخت کنم؟

پاسخ: بله. طبق تعرفه اتحادیه باربری، شما موظف هستید برای حمل هر یک از وسایل خیلی سنگین، مبلغی بین 20 تا 50 هزار تومان بپردازید.

چند نوع باربری وجود دارد؟

پاسخ: باربری به دو دسته درون شهری و برون شهری تقسیم می‌شود.

آیا می‌توانم بیمه را از بارنامه حذف کنم؟

پاسخ: در حمل و نقل بار درون شهری، بیمه اختیاری است. اما برای صدور بارنامه برون شهری، باید بار را بیمه کنید. در غیر این صورت، بارنامه صادر نمی‌شود.

به طور کلی برای باربری، چند نوع بیمه وجود دارد؟

پاسخ: بیمه باربری، با توجه به نوع حمل و نقل و محدوده ارسال بار، به موارد زیر تقسیم می‌شود:

۱. بیمه باربری درون شهری که آتش سوزی، حادثه و خطرات اضافی را پوشش می‌دهد.

۲. بیمه مربوط به محدوده ارسال شده که به داخلی، ترانزیت و صادراتی تقسیم می‌شود.

۳. بیمه باربری که بر اساس پوشش بیمه A, B, C, Total loss تقسیم می‌شود.

منظور از “صافی” که در بارنامه ذکر شده، چیست؟

پاسخ: صافی همان دستمزد خالص راننده (بدون عوارض راهداری و …) است.

    namadak donyakosar

    راه های ارتباطی