ماشین باربری

ماشین باربری یکی از ضروریات اسباب کشی است. انتخاب ماشین اسباب کشی با توجه به عواملی مثل نوع، اندازه و میزان بار تعیین می‌شود. اگر در انتخاب ماشین حمل بار اشتباه کنید، دردسرهای اسباب کشی شما بیشتر می‌شود و ممکن است به اثاثیه شما آسیب وارد شود. برای انتخاب مناسب‌ترین ماشین باربری باید عوامل گوناگونی را بررسی کنید که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

مناسب‌ترین ماشین باربری

در هنگام اسباب کشی، پس از بسته‌بندی درست لوازم و وسایل و انتخاب یک باربری مطمئن، باید یک ماشین باربری مناسب را با دقت انتخاب کنید زیرا یکی از عوامل تأثیرگذار در هزینه‌های باربری و تسریع جابجایی انتخاب ماشینی است که متناسب با نوع بار و مسیری که باید بین مبدا و مقصد طی شود باشد. به همین دلیل باید انواع ماشین حمل بار، کاربرد آنها و نکات مهم برای انتخاب ماشین مناسب باربری را بدانید و با اطلاعات کامل انتخاب کنید.

انواع ماشین‌های باربری

انواع ماشین‌های باربری - ماشین باربری

معمولآً در هر اتوبار، از سه دسته ماشین استفاده می‌شود:

۱. ماشین‌های سبک : وانت، وانت پراید و وانت نیسان

۲. ماشین‌های نیمه سنگین : کامیون، هیوندا، خاور ایسوزو، کامیونت

۳. ماشین‌های سنگین : تریلی، ترانزیت، ۱۰ تنی، کفی، ترانزیت یخچالی، ۲۰ تُنی، چادری سه محور، کفی، کُمپرسی، تریلی تانکر فاو (Faw) و …

برای حمل بار و باربری درون شهری مثل باربری در تهران معمولاً ماشین‌های سبک و نیمه سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ماشین‌ها برای باربری‌های خارج شهری نیز استفاده می‌شوند زیرا ماشین‌های سنگین و بزرگ مجاز به تردد در داخل تهران و شهرهای دیگر نیستند و فقط در ساعت‌های خاصی (ساعت 22 تا 6 صبح) اجازه‌ی تردد در شهرها را دارند.

نکات لازم برای انتخاب ماشین باربری

در هنگام انتخاب ماشین حمل بار مناسب باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

مجموع وزن بار: هر نوع ماشین حمل بار دارای ظرفیت محدودی برای تحمل وزن بار است. بار زدن بیشتر از ظرفیت مجاز ماشین ممکن است خطرناک باشد. ظرفیت تحمل وزن مفید وانت بار تقریباً ۷۵۰ کیلوگرم، نیسان ۱۸۰۰ کیلوگرم و کامیونت مسقف اثاث کشی حدود ۶۰۰۰ کیلوگرم می‌باشد.

موقعیت منزل جدید: موقعیت منزل جدید در انتخاب نوع ماشین تأثیر می‌گذارد. به طور مثال اگر منزل جدید شما در کوچه‌ای با عرض کم قرار داشته باشد، قطعاً باید از ماشین کوچکتری استفاده کنید زیرا ماشین حمل بار بزرگ نمی‌تواند وارد چنین کوچه‌ای شود. هرچه ماشین حمل بار نزدیکتر به خانه جدید پارک شود، انتقال اثاثیه به منزل جدید راحت‌تر خواهد شد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر مسافت حمل بار تا منزل شما از یک آستانه‌ی تعیین شده بیشتر شود، شرکت باربری هزینه اضافی در نظر خواهد گرفت. بنابراین ماشین باربری را با توجه به موقعیت مکانی خانه جدید خود به درستی انتخاب کنید.

میزان بودجه: هزینه‌ی کرایه وسایل نقلیه سنگین از خودروهای سبک بیشتر است. در نتیجه هنگام اثاث کشی بودجه‌ی خود را در نظر داشته باشید. البته اگر حجم بار شما زیاد است بهتر است از وسیله نقلیه‌ی باربری بزرگتری استفاده کنید تا هزینه‌ی اضافی برای چندین بار رفت و آمد ماشین پرداخت نکنید.

چگونگی انتخاب ماشین باربری مناسب برای حمل بار

چگونگی انتخاب ماشین باربری مناسب برای حمل بار

برای انتخاب درست یک ماشین حمل بار مناسب با نیازتان، باید با نوع ماشین، مزایا و معایب استفاده از هر کدام این ماشین‌ها در اسباب کشی، اتوبار و عوامل مهم در انتخاب ماشین حمل بار آشنا باشید.

ماشین مناسب باربری و حمل بار در اتوباری تهیه می‌شود که از هر لحاظی برای حمل بار و اثاثیه مناسب باشد. همچنین یک اتوبار مطمئن جایی است که در عین پرداخت هزینه‌ی مناسب برای باربری، سلامت رسیدن لوازم و اثاثیه شما به محل نیز تضمین شود.

در واقع هزینه‌ای که برای کامیون یا خودروهای دیگر در اسباب کشی پرداخت می‌کنیم، هزینه‌ی اجاره‌ی این وسایل نقلیه است. به همین دلیل اگر اتوباری که انتخاب می‌کنید نیسان یا وانت باشد، قطعاً کرایه‌ی اجاره آن خیلی کمتر از کامیون یا کامیونت خواهد بود.

ماشین اسباب کشی

ماشین اسباب کشی - ماشین باربری

تعداد زیادی ماشین مناسب برای باربری و حمل بار وجود دارد. این وسایل نقلیه دارای دو صندلی و بخش به خصوصی برای قرار دادن بار هستند و به طور اختصاصی برای حمل بار طراحی شده‌اند.

این نوع ماشین‌های حمل بار از لحاظ حجم و سایز به سه گروه کلی تقسیم می‌شوند:

  1. ماشین سبک
  2. ماشین نیمه سنگین
  3. ماشین سنگین

ماشین‌های باربری سبک عبارتند از خودروهای کوچک و شهری مثل وانت، پراید وانت و نیسان. این ماشین‌ها به طور اختصاصی برای حمل بار طراحی شده‌اند ولی در مقایسه با ماشین‌های حمل بارِ دیگر، کم جاتر هستند و مصرف سوخت کمتری نیز دارند.

ماشین‌های نیمه سنگین عبارتند از کامیون، خاور، هیوندا، ایسوزو و کامیونت. حجم زیادی از حمل بار و اثاثیه به وسیله‌ی این ماشین‌ها انجام می‌شود.

ماشین‌های سنگین نیز عبارتند از تریلی، ترانزیت، ده تنی، کفی، ترانزیت یخچالی، ۲۰ تنی، چادری سه محور، کفی، کمپرسی و غیره. این وسایل نقلیه برای حمل بار در مسافت‌های طولانی استفاده می‌شوند و سوخت آنها گازوئیل است.

انواع وانت

انواع وانت - ماشین باربری

کامیونت

کامیونت یا کامیون پرکاربردترین وسیله نقلیه برای اسباب کشی با حجم بالا است و همچنین یکی از مطمئن‌ترین وسایل نقلیه برای حمل بارهای حساس می‌باشد. کامیونت می‌تواند بین یک تن تا ۱۲ تن بار را برای جابجایی در داخل خود جای دهد.

کامیون (کامیونت) مسقف

کامیونت‌های مسقف فلزی نیز ابعاد خاصی دارند و متناسب با حجم بار شما انتخاب می‌شوند. ارتفاع کابین این خودروها باید به قدری باشد که بتواند لوازم بزرگ و مرتفع مانند یخچال را داخل خود جای دهد. همچنین ارتفاع کابین از سطح زمین باید استاندارد باشد تا بارگیری آسانتر انجام شود. اگر کابین مسقف باشد باعث می‌شود که لوازم منزل شما سرقت نشوند و از آنها در برابر باران و برف محافظت می‌شود. برای اسباب کشی و حمل وسایل منزل معمولاً از ماشین‌های ایسوزو، هیوندا و خاور بنز 608 استفاده می‌شود که اندازه‌ی اتاق حمل بار آنها تقریباً یکسان است. گاهی اوقات با توجه به شرایط، باید از کامیونت با اتاق کوچکتری برای اسباب کشی و حمل اثاثیه استفاده شود.

وانت بار اتاق‌دار و بدون اتاق

وانت یا وانت بار نوعی وسیله نقلیه باری کوچک و پرکاربرد برای حمل بار سبک وزن و کوچک می‌باشد که غالباً برای حمل و نقل بار درون شهری استفاده می‌گردد. ظرفیت حمل بار وانت حدود ۱۰۰ کیلو تا ۴ تن است. در ایران وانت بارها به خاطر داشتن استهلاک پایین، مقرون به صرفه بودن و فراوانی قطعاتشان بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. زمانی که برای سفارش باربری تماس می‌گیرید، اگر وانت را انتخاب کرده‌اید، حتماً ذکر کنید که وانت بار اتاق‌دار یا بدون اتاق می‌خواهید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

وانت بار برای حمل بار و اثاثیه شکستنی و حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. وانت بار می‌تواند لوازم آشپزخانه که حجم کمی دارند را جا به جا کند اما به زمان زیادی برای جابجایی نیاز دارد چون کوچک است، اما راحت‌تر است و سریعتر از بقیه‌ی وسایل نقلیه اثاث منزل را به مقصد می‌رساند.

نیسان بار

نیسان بار جزو وسایل نقایه‌ی میان رده برای حمل و نقل بار است که برای جابجایی بار سبک‌تر و تا حدودی سنگین به کار گرفته می‌شود و فرق بارز آن با وانت این است که مقرون به صرفه‌تر است، حجم زیادی را نسبت به وانت جا به جا می‌کند، هم باربری درون شهری و هم بین شهری دارد و سریع و مطمئن است.

سفارش انواع ماشین باربری

سفارش انواع ماشین باربری

یکی از موارد بسیار مهم در حمل بار، انتخاب نوع ماشین است. همانطور که گفتیم، نوع ماشین حمل بار به میزان بار و اثاثیه‌ی شما برای جابجایی بستگی دارد. مثلاً اگر حجم کلی بار شما مطابق با ظرفیت کامیون باشد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب همان کامیون است. در نتیجه، با توجه به نکات فوق، می‌توانید انواع وسایل نقلیه حمل بار را بسته به نیاز خود سفارش دهید.

هزینه کرایه ماشین باربری

برای محاسبه‌ی کرایه حمل بار، کافی است با ما تماس بگیرید تا قیمت کلی را برآورد کنیم. در وانت بار آنلاین ما بهترین خدمات حمل بار را با مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه می‌دهیم. وسایل نقلیه‌ی ما کاملاً مجهز و سرویس شده هستند و آماده‌ی انتقال بار از هر نقطه‌ی شهر تهران به تمامی نقاط ایران می‌باشند.

ماشین باربری کوچک

ماشین باربری کوچک - ماشین باربری

در صورتی که مجموع بار و اثاثیه‌ی شما کمتر از ظرفیت یک کامیون باشد، کامیون انتخاب غلطی برای حمل این بار خواهد بود. برای حمل این میزان بار می‌توان از نیسان یا وانت ‌بار که به اصطلاح به آن ماشین باربری کوچک گفته می‌شود استفاده کرد.

علاوه بر وزن و حجم بار، نکته دیگری که باید توجه داشته باشید، نوع وسیله یا بار شما است، مثلاً اگر بار شما وسایل اداری، شرکتی و یا اسباب و اثاثیه منزل باشد، باید متناسب با آن ماشین حمل بار را انتخاب نمایید.

نکته بعدی که باید توجه کنید مسیر و مسافتی است که بار قرار است بین مبدأ و مقصد منتقل شود. جابجایی درون‌شهری و یا برون ‌شهری نیز در انتخاب نوع ماشین حمل بار تأثیر می‌گذارد. انواع وسایل نقلیه‌ی باربری کوچک عبارتند از وانت بار، نیسان بار، وانت پراید و … که بسته به نیاز خود و مشاوره‌ی شرکت باربری می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

    namadak donyakosar

    راه های ارتباطی