کامیون حمل بار

کامیون حمل بار به خودروهایی گفته می‌شود که در حمل و نقل و جا به جایی بار های سنگین به کار گرفته می‌شوند. به عبارت دیگر، این کامیون‌ها، جزء ماشین های باری سنگین محسوب شده و در حمل و نقل بیشتر از سه تن بار استفاده می‌شوند.

در صورتی که قصد ارسال بار زیاد را دارید، بهتر است درباره انواع وسایل باربری و مزایا و هزینه شان اطلاعات کاملی داشته باشید. از آنجایی که بخش بزرگی از هزینه حمل و نقل درون شهری و بین شهری، بستگی به ماشین باربری دارد، می‌بایست با انواع وانت بار‌ها و کامیون‌ها آشنایی داشته باشید.

کامیون حمل بار در انواع مختلفی تولید و به کار گرفته می‌شود. در این صفحه، قصد داریم شما را با این ماشین باربری و هزینه های آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید….

کامیون حمل بار

مساله مهمی‌ که در هنگام جابه جایی کالا باید به آن توجه کرد، انتخاب نوع کامیون باربری است. با انتخاب وسیله باربری درست، می‌توانید در وقت و هزینه تان صرفه جویی کنید. برای حمل بار با کامیون، باید بار و کالای مورد نظر شما، با نوع کامیون انتخابی تناسب داشته باشد. مثلاً برای حمل اثاثیه منزل نیاز است کامیون اسباب کشی مناسب دراختیار شما قرار گیرد، یا برای حمل بارهای سنگین و صنعتی، از کامیون حمل و نقل باری که می‌تواند بار شما را سالم و بدون صدمه به مقصد برساند، استفاده می‌شود.

کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌دهند تا با آگاهی کافی، نوع ماشین باربری که متناسب با بار و کالای شما می‌باشد را انتخاب کنید.

معرفی خدمات شرکت باربری

معرفی خدمات شرکت باربری - کامیون حمل بار

شرکت باربری دنیا کوثر، با بیش از 30 سال سابقه و تجربه در عرصه حمل و نقل، و در اختیار داشتن انواع وسایل نقلیه باربری، آماده است تا هر نوع باری با هر اندازه و وزنی را به تمام نقاط ایران ارسال کند. ما علاوه بر ارائه خدمات بین شهری، در حال ارائه خدمات درون شهری در شهر تهران هستیم. پایانه باربری تهران شرکت ما، در 24 ساعت تمام روزهای هفته، فعال می‌باشد.

همچنین، طبق قانون تجارت، حمل اثاثیه منزل شما از مبدا تا مقصد با بیمه کامل، به عهده گرفته می‌شود و شما بدون هیچ نگرانی درباره صدمه و خسارت کالا، می‌توانید تمام کار را به تیم کاملاً حرفه‌ای ما بسپارید.

کارگران بسته بندی و بارگیری ما، با داشتن تجربه در این زمینه، به نحوی بار و یا اثاثیه را در ماشین باربری می‌چینند که ضربه و برخوردی با هم نداشته باشند و در صورت نیاز، در بین وسایل، پتو یا ضربه گیر قرار می‌دهند.

انواع کامیون حمل بار

انواع کامیون حمل بار - کامیون حمل بار

انواع مختلفی از کامیون حمل بار وجود دارد. کامیون‌ها بر اساس حجم بار، نوع کار، وزن بار و چگونگی حمل بار در رده بندی های مختلفی قرار می‌گیرند. از طرفی، ابعاد کامیون باید متناسب با کالایی که قرار است در آن حمل شود، باشد. همچنین، بر اساس وزن بار، ماشین باربری و اتوبار را انتخاب می‌کنند.

به طور کلی، دو نوع کامیون در ایران داریم: یکی کامیون سبک یا کامیونت و دیگری کامیون سنگین. کامیون سبک عبارتند از مینی خاور، خاور بنز، ایسوزو، هیوندا، فوتون و … کامیون سنگین عبارتند از کامیون بادسان، کامیون ۹۱۱، کامیون ۱۰ تن و کامیون ۱۵ تن و …

کامیون‌ها از نظر قسمت بار به انواع کامیون روباز، کامیون لبه دار، کامیون اتاق چوبی، کامیون کمپرسی، کامیون حمل مرغ، کامیون حمل موتور و کامیون یخچالدار دسته بندی می‌شوند. کامیون باری جزء کامیون های نیمه سنگین دسته بندی می‌شود و معمولاً برای حمل اثاثیه منزل درون شهری استفاده می‌شود.

انواع کامیون باربری بر حسب میزان ظرفیت

انواع کامیون باربری بر حسب میزان ظرفیت - کامیون حمل بار

در این قسمت، به معرفی انواع کامیون باربری بر اساس میزان ظرفیت شان می‌پردازیم. کامیون‌ها بر اساس میزان ظرفیت حمل بار، از کوچک به بزرگ به صورت زیر تقسیم بندی می‌شوند:

 • نیسان: توانایی حمل بار تا 2.2 تن را دارد.
 • کامیونت (خاور): تا 3 تن ظرفیت حمل بار دارد.
 • 911 یا بادسان: توانایی حمل بار تا 5.5 تن را دارد.
 • تک: حداکثر تا 10 تن توانایی حمل بار دارد (بیشتر برای حمل کالاهای صنعتی و نیمه صنعتی به کار می‌رود).
 • جفت: توانایی حمل بار تا 15 تن را دارد.
 • 40 فوت: توانایی حمل بار تا 16 تن را دارد.
 • تریلی/تریلی لبه دار: توانایی حمل بار تا 22 تن را دارد (مناسب برای بارکشی انواع ماشین‌ها).
 • ترانزیت: توانایی حمل بار تا 22 تن را دارد.

انواع کامیون بر حسب نوع کاربری و اتاق

انواع کامیون بر حسب نوع کاربری و اتاق - کامیون حمل بار

کامیون باربری بر اساس نوع کاربرد و نوع اتاق به کامیون اتاق دار، کامیون لبه دار، کامیون تیغه دار، کامیون کفی، کامیون سقف دار، کامیون یخچالدار، کامیون تانکری، کامیون بونکر، کامیون مخلوط کن (میکسر)، کامیون کمپرسی، تریلی ترانزیت (چادری)، تریلی جامبو و بوژی تقسیم بندی می‌شود.

حمل بار با کامیون در تهران

در صورتی که قصد حمل و نقل بار های نسبتا سنگین را داشته باشید، یکی از گزینه های پیش رویتان، استفاده از کامیون حمل بار است. شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، با در اختیار داشتن انواع کامیون باربری، آماده است تا با ارائه خدمات برای ارسال انواع بار و اثاثیه به هر کجای تهران، با هزینه مناسب و تضمین بار، کالای شما را سالم به مقصد برساند.

حمل بار با کامیون در شهرستان

حمل بار در شهرستان های دیگر، جزو خدمات باربری بین شهری محسوب می‌شود. برای انتخاب نوع کامیون باربری در مسیر های بین شهری، فاکتور هایی نظیر سختی مسیر، فاصله تا مقصد، نوع بار، شرایط جوی و … مورد بررسی قرار می‌گیرند. در نهایت، بهترین نوع کامیون انتخاب شده و عملیات بارگیری و ارسال آغاز می‌شود.

شرکت ما این آمادگی را دارد تا محموله شما را در کمال سلامت و امنیت، به دور‌ترین نقاط ایران ارسال کند.

بیمه نامه حمل بار با کامیون

بیمه نامه حمل بار با کامیون - کامیون حمل بار

پس از پر کردن فرم بارنامه حمل و نقل بین شهری و وارد کردن اطلاعات کامل بار، با توجه به نوع بار و فاکتور های دیگر، به شما بیمه تعلق می‌گیرد. چنانچه کالای شما در حین بارگیری و ارسال از مبدا تا مقصد دچار آسیب دیدگی شود، شرکت حمل و نقل، تمام خسارت را می‌پردازد. کارگران با تجربه ما در زمان بسته بندی و بارگیری، سعی می‌کنند بسته بندی وسایل به گونه‌ای باشد که در مسیر حمل بار، صدمه‌ای به آن‌ها وارد نشود. با این حال، حادثه قابل پیش بینی نیست و بهتر است بیمه را جدی بگیرید.

هزینه اجاره کامیون حمل بار

معمولاً مشتریان به دنبال خدمات ارزان هستند و یکی از دغدغه های مهم آن‌ها، کمتر کردن هزینه‌ها است. مجموعه ما در صدد این است که تا جای ممکن، هزینه های اضافی را حذف کند. برخی از عواملی که در نرخ کرایه کامیون تأثیر گذار است عبارتند از:

 • مسافت طی شده
 • تناژ کالا
 • نوع ماشین حمل بار

عوامل دیگری نظیر هزینه دستمزد راننده، بسته بندی، بارگیری و کارگرانی که برای جا به جایی وسایل به کار گرفته می‌شوند، جزو هزینه های اضافی هستند که در بارنامه قید می‌شوند.

ارزان‌ترین کامیون باربری در تهران

ارزان‌ترین کامیون باربری در تهران - کامیون حمل بار

تهران شهر بزرگی است و هزینه باربری و اجاره کامیون در هر نقطه آن، متغیر است. از طرفی، هر راننده‌ای نرخ دستمزد مخصوص به خود را دارد. مهارت راننده، مسافت، سال ساخت ماشین، اندازه و ظرفیت حمل آن و …. همگی بر روی قیمت کرایه کامیون تاثیر می‌گذارند.

در شرکت حمل و نقل دنیا کوثر، با توجه با به میزان بار، مسافت، تعداد کارگران و نوع ماشین ارسالی، هزینه نهایی برآورد می‌شود. تمام تلاش مجموعه ما این است که با ارزان ترین کامیون باربری در سطح تهران، خدمات مناسب و با کیفیتی ارائه دهیم.

مقایسه کامیون حمل بار با وانت بار

مقایسه کامیون حمل بار با وانت بار - کامیون حمل بار

انواع مختلفی از وانت در ایران وجود دارد؛ ولی به طور کلی، برای باربری چهار نوع وانت (وانت پراید، وانت پيکان، وانت نیسان و وانت مزدا) موجود است که در حمل و نقل بار استفاده می‌شوند. وانت نیسان ظرفیت بار 2 تن را دارد. این در حالی است که ظرفیت وانت پیکان بین 500 تا 1100 کیلوگرم است. وانت‌ها در مقایسه با کامیون، ابعاد کمتری دارند و وسایل با تناژ کمتری نیز در آن جا می‌شوند.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که بعضی از افراد برای کاهش هزینه‌ها، از وسایل باربری که دارای فضای کمتری نسبت به بارشان هستند، استفاده می‌کنند. شاید با این کار در کاهش هزینه صرفه جویی کنند اما ممکن است به دلیل تحت فشار قرار گرفتن بار، وسایل شان دچار شکستگی و آسیب شود.

با این اوصاف، حمل بار با کامیون برای اسباب و اثاثیه منزل مناسب‌تر است؛ حتی اگر پس از بارگیری، قسمتی از فضای کامیون خالی بماند.

البته، به دلیل ممنوعیت ورود کامیون و تریلی در روز به داخل شهر، معمولاً از ماشین های سنگین برای اسباب کشی استفاده نمی‌شود. خاور مسقف بهترین گزینه برای حمل لوازم منزل و ادارات می‌باشد و امکان تردد این نوع کامیونت‌ها در هر زمان از روز وجود دارد.

سخن پایانی

حمل بار و اسباب کشی، یکی از چالش برانگیز‌ترین کار های ممکن است. قبل از انتخاب ماشین باربری، می‌بایست با انواع آن‌ها آشنا باشید. یکی از رایج‌ترین وسایل نقلیه که در باربری و حمل وسایل استفاده می‌شود، کامیون است. کامیون‌ها در اندازه‌ها و ویژگی های مختلفی یافت می‌شوند.

در صورتی که قصد ارسال بار درون شهری یا بین شهری را دارید، می‌توانید جهت برقراری ارتباط با شرکت حمل و نقل دنیا کوثر و استفاده از خدمات ما، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای ایران که هستید، می‌توانید روی خدمات شرکت ما حساب باز کنید.

  namadak donyakosar

  راه های ارتباطی